578 560 620 PL EN

Wycieczki

Zapraszamy do skorzystania z jednodniowych wycieczek do najciekawszych miejsc w Małopolsce i na Podkarpaciu.
Nie musisz o nic się martwić, zawieziemy, przywieziemy, poradzimy.
Zakopane

Widok na Zakopane i Tatry

Zakopane nazywane jest "zimową stolicą Polski". Najpopularniejsze atrakcje w Zakopanem i okolicach to Morskie Oko, bardzo chętnie odwiedzane przez turystów, a także Gubałówka czy Wielka Krokiew. Kolejne miejsce, które jest popularne dla odwiedzających w Zakopanem to Krupówki. To ulica, na której znajdują się sklepy i stoiska, na których można nabyć pamiątki i upominki. Po długich wycieczkach, zrelaksować można się w parku wodnym lub wybrać się na termy i baseny termalne.

Solina

Solina to miejscowość znana głównie z Jeziora Solińskiego, wokół którego skupia się turystyka. Na Jeziorze Solińskim można uprawiać sporty wodne: żeglarstwo, kajakarstwo czy windsurfing. Ciekawą atrakcją jest wycieczka statkiem po jeziorze. W trakcie rejsu można podziwiać piękno krajobrazu oraz Zapore Solińską. Wokół jeziora znajdują się obiekty gastronimiczne, stoiska handlowe, na których można zakupić pamiątki oraz kwatery i obiekty noclegowe.

Jezioro Solińskie

Łańcut

Zamek w Łańcucie

Łańcut to miasteczko na Podkarpaciu, w którym znajduje się piękny Zamek Lubomirskich i Potockich, w którym obecnie działa Muzeum - Zamek w Łańcucie. W wozowni można obejrzeć kolekcję pojazdów konnych - karet, powozów, sań. W zamkowym parku warto zajrzeć do storczykarni. W zamkowych stajniach znajduje się Muzeum Ikon, w którym umieszczone są zabytki ukraińskiej sztuki sakralnej. Oprócz zamku można zwiedzić jedyne w Polsce Muzeum Gorzelnictwa oraz zabytkowy, drewniany kościół farny p.w. św. Stanisława Biskupa, w którym znajduje się cudowny obraz MB Szkaplerznej i barokowa chrzcielnica.

Kraków, Wieliczka

Kraków to Miasto Królów Polskich - dawna stolica Polski, które jest pełne zabytków. Zwiedzanie miasta warto rozpocząć od Wawelu. Piękny, historyczny zamek znajduje się na wzgórzu, z którego można podziwiać panoramę Wisły i część Krakowa. Krakowski Rynek Główny, Kościół Mariacki, Sukiennice, pomnik Adama Mickiewicza to tylko niektóre miejsca do zobaczenia. Podczas zwiedzania Krakowa nie można ominąć legendarnego Kazimierza. Kopalnia Soli w Wieliczce, to niesamowite miejsce do zwiedzenia.

Kraków - Rynek Główny, Kościół Mariacki, Sukiennice

Muzeum Naftownictwa w Bóbrce

Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce

W Bóbrce w województwie podkarpackim znajduje się Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w najstarszej na świecie, nadal działającej kopalni ropy naftowej. Muzeum zajmuje obszar 20 hektarów. W kopalni - muzeum pośrodku ustawiony jest kamienny obelisk, na pamiątkę założenia kopalni. Zostały też zachowane dwa oryginalne szyby naftowe z XIX wieku o imionach "Franek" i "Janina". Na terenie kopalni - muzeum znajdziemy urządzenia związane z przemysłem naftowym, rafineryjnym czy gazowniczym z XX wieku, a w budynkach można przenieść się w czasy powstania kopalni, dzięki ekspozycjom multimedialnym.

Karpacka Troja

W Trzcinicy koło Jasła znajduje się Skansen Archeologiczny Karpacka Troja. W miejscu, w którym powstał skansen odkryto ponad 160 tys. zabytków m.in. naczynia, wyroby z ceramiki, krzemienia i kamienia, kości i rogu oraz brązu i żelaza. Karpacka Troja to połącznie tradycyjnej formy skansenu wraz z nowoczesną placówką muzealną. Na terenie skansenu zlokalizowano rekonstrukcje wioski otomańskiej z początków epoki brązu oraz słowiańskiej wczesnego średniowiecza. Znajduje się tu też nowoczesny budynek wystawowy z przestarzałą salą ekspozycyjną, funkcjonalną salą konferencyjną, multimedialną salą edukacyjna dla dzieci, "Salką Małego Odkrywcy" przeznaczoną dla przedszkolaków oraz zapleczem gastronomicznym, gdzie przygotowywane są potrawy wg sztuki kulinarnej Słowian.

Karpacka Troja w Trzcinicy