578 560 620 PL EN

Atrakcje

Rymanów-Zdrój

Pijalnia Wód Mineralnych w Rymanowie Zdroju Fontanna w Parku Zdrojowym w Rymanowie Zdroju Kościół św. Stanisława Bisupa Męczennika w Rymanowie Zdroju Szlaki spacerowe w oklicy Rymanowa Zdroju

Rymanów-Zdrój to miejscowość uzdrowiskowa, znana z leczniczych właściwości źródeł oraz pięknego położenia nad rzeką, wśród wielu szlaków spacerowych.
Do głównych atrakcji Ryamnowa Zdroju zaliczamy Pijalnię Wód Mineralnych w Parku Zdrojowym.
Park Zdrojowy jest pełen zieleni z licznymi alejkami spacerowymi i ławeczkami. Znajduje się w nim fontanna, przy której można usiąść i zrelaksować się.
Wsród miejsc kultu religijnego warto zobaczyć m.in. Kościół Św. Stanisława Biskupa Męczennika, Kościół Św. Wawrzyńca, Synagogę czy cmentarze: żydowski i katolicki.
W Rymanowie Zdroju znajdują się liczne szlaki spacerowe i ścieżki rowerowe. Najpopularniejsza to piesza ścieżka przyrodnicza "Rymanów Zdrój". Kuracjusze i goście chętnie odwiedzają Wołtuszową - wieś obecnie przyłączoną do Rymanowa Zdroju, gdzie znajdują się liczne ścieżki spacerowe, prowadzące wśród śladów dawnych jej mieszkańców.

Krosno

Krosno to miasto z pięknym, zabytkowym rynkiem, kościołami oraz Centrum Dziedzictwa Szkła, w którym można poznać historię produkcji szkła na świecie i w Polsce oraz zobaczyć cały proces powstawania i obróbki szkła.
Nową atrakcją Krosna jest Etnocentrum, które znajduje się w budynku byłego dworca kolejowego. Miejsce to łączy tradycje ludową z nowoczesnością, poznawanie tradycji poprzez interaktywne etnogramy oraz tablice multimedialne. Oferuje liczne warsztaty dla osób w każdym wieku. Świetne miejsce zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.
W Krośnie znajdziemy Muzeum Rzemiosła, w którym prezentowane są stare zawody takie jak: krawiectwo, fryzjerstwo, tkactwo i inne.
Dla entuzjastów aktywnego wypoczynku atrakcją będzie Linowy Park Przyrody wymagający dużej sprawności.

Rynek w Krośnie Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej Muzeum Rzemiosła w Krośnie

Sanok

Skansen etnograficzny w Sanoku Zamek Królewski w Sanoku Rynek w Sanoku Galeria Zdzisława Beksińskiego w Sanoku

Sanok to miasto, które powinno znaleźć się na mapie miejsc do zwiedzenia. Najciekawszą atrakcją tego miasta jest skansen etnograficzny, w którym możemy zapoznać się z kulturą pogranicza polsko-ukraińskiego. Skansen w Sanoku ma powierzchnię 38 ha i podzielony jest na różne kategorie. To wyjątkowe miejsce, które przeniesie nas w czasie.
W Sanoku warto zobaczyć Zamek Królewski, który najpierw był w stylu gotyckim, a później przebudowany w stylu renesansowym. Obecnie mieści się w nim Muzeum Historyczne z ekspozycjami m.in. z wykoplisk archeologicznych.
Rynek w Sanoku ma kształt kwadratu o 100-metrowych bokach. Najpiękniejszym budynkiem jest odnowiony Stary Ratusz.
W Sanoku znajduje się galeria obrazów Zdzisława Beksińskiego.

Co warto jeszcze zobaczyć:


skansen naftowy w Bóbrce
ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu
drewniany kościół w Haczowie
muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu
rezerwat przyrody "Prządki"
zabytkowy dwór w Woli Sękowej
kościół barokowy w Rymanowie