578 560 620 PL EN

Aktywność fizyczna

Zapraszamy do aktywnego spędzania czasu wolnego. W okolicy Rymanowa Zdroju znajdują się szlaki piesze i rowerowe.

Szlaki piesze

Rymanów Zdrój - Puławy Górne

Szlak pieszy prowadzący z Rymanowa Zdroju do Puław wynosi 12 km. Na trasie znajduje się amfiteatr, wieś Wołtuszowa, Studencka Baza Namiotowa Wisłoczek, Tarnawka, Puławy Dolne i punkt końcowy Puławy Górne. Szlak ma umiarkowany stopień trudności.

Szlak pieszy Rymanów-Zdrój - Puławy-Górne Mapa szlaku Rymanów-Zdrój - Puławy-Górne

Rymanów Zdrój - Cergowa

Trasa z Rymanowa Zdroju do Cergowej wynosi 14.3 km. Na szlaku zobaczymy amfiteatr w Rymanowie Zdroju, Pod Glorietką, orlik w Iwoniczu Zdroju, Pomnik Przyrody w Lubatowej, Jaskinię "Tam gdzie spadł samolot" i dotrzemy do Wieży Widokowej na Górze Cergowa. Stopień trudności trasy umiarkowany.

Szlak pieszy Rymanów-Zdrój - Cergowa Mapa szlaku Rymanów-Zdrój - Cergowa

Szlaki rowerowe

Krosno - Iwonicz

Szlak rowerowy z Krosna do Iwonicza ma umiarkowany stopień trudności. Trasa wynosi 23.58 km i prowadzi od Krosna przez Rogi i Lubatówkę aż do Iwonicza, po drodze można podziwiać wspaniałe widoki.

Szlak rowerowy Krosno-Iwonicz Mapa szlaku Krosno-Iwonicz

Iwonicz Zdrój - Rymanów

Trasa rowerowa z Iwonicza Zdroju do Rymanowa wynosi tylko 10.51 km i ma łatwy stopień trudności. Szlak prowadzi szosą rozpoczynając w Iwoniczu Zdroju, mijając sanatoria w kierunku miejscowości Iwonicz, nastepnie do Rymanowa i kończy się w rejonie parku uzdrowiskowego.

Szlak rowerowy Iwonicz-Zdrój - Rymanów Mapa szlaku Iwonicz-Zdrój - Rymanów

Rymanów Zdrój - Sieniawa - Wisłoczek

Szlak rowerowy z Rymanowa Zdroju przez Sieniawę do Wisłoczku cechuje się bardzo łatwym stopniem trudności i wynosi 29.18 km. Trasa z pięknymi widokami, początkowo prowadzi pod górę a później delikatnie w dół. Po drodze można zwiedzić ośrodek w Rudawce z tężniami i solanką, przełom Wisłoczka, zaporę w Sieniawie i Rymanów.

Szlak rowerowy Rymanów - Sieniawa - Wisłoczek Mapa szlaku Rymanów - Sieniawa - Wisłoczek

Rymanów - Daliowa - Chyrowa

Trasa rowerowa z Rymanowa przez Daliową do Chyrowej wynosi 48.47 km i ma łatwy stopień trudności. Szlak posiada dużo podjazdów i piękne widoki. Po drodze można zwiedzić cerkiew w Króliku Wołoskim oraz cerkiew w Chyrowej.

Szlak rowerowy Rymanów - Daliowa - Chyrowa Mapa szlaku Rymanów - Daliowa - Chyrowa

Łazy - Milcza - Wróblik - Rymanów

Szlak rowerowy z Łazów przez Milczę, Wróblik do Rymanowa to szlak o łatwym stopniu trudności o długości 20.27 km. Trasa jest spokojna z niewielkimi podjazdami.

Szlak rowerowy Łazy - Milcza - Wróblik - Rymanów Mapa szlaku Łazy - Milcza - Wróblik - Rymanów

Gorlice - Rudawka Rymanowska

Trasa rowerowa z Gorlic do Rudawki Rymanowskiej wynosi 70.55 km i posiada umiarkowany stopień trudności. Na początku szlaku znajduje się kilka wzniesień, gdzie można podziwiać piękne widoki oraz małą farmę wiatraków, później napotkamy na mocny podjazd i szybki zjazd.

Szlak rowerowy Gorlice - Rudawka Rymanowska Mapa szlaku Gorlice - Rudawka Rymanowska

Krosno - Rymanów - Bałucianka - Iwonicz - Krosno

Szlak rowerowy z Krosna przez Rymanów, Bałuciankę, Iwonicz i z powrotem do Krosna to łatwy szlak o długości 52.11 km. Trasa pełna pięknych, malowniczych widoków oraz atrakcji do zwiedzania, m.in. farma wiatraków.

Szlak rowerowy Krosno - Rymanów - Bałucianka - Iwonicz - Krosno Mapa szlaku Krosno - Rymanów - Bałucianka - Iwonicz - Krosno

Miejsce Piastowe - Odrzykoń

Trasa rowerowa z Miejsca Piastowego do Odrzykonia jest trudną trasą i ma długość 33.64 km. Posiada łagodne i strome podjazdy oraz malownicze zjazdy z pięknymi panoramami. Trasa wymaga dobrej kondycji.

Szlak rowerowy Miejsce Piastowe - Odrzykoń Mapa szlaku Miejsce Piastowe - Odrzykoń